Župne obavijesti – 5. veljače 2023.

Danas na Podbrdu molimo krunicu u 14 sati, u petak je križni put na Križevcu u isto vrijeme. U iduću nedjelju svete mise su u 7, 8, 9:30, 11 i 18 sati. U područnim crkvama, u Miletini, Vionici i Šurmancima u 9 sati.

U utorak 7. veljače na Širokom Brijegu obilježit će se
spomen na ubijene hercegovačke franjevce u Drugom svjetskom ratu. Molitva kod skloništa gdje su fratri ubijeni započinje u 16:00 sati, a nakon toga slijedi sveta misa u crkvi.

U petak, 10. veljače na spomendan bl. Kardinala Stepinca na svetoj misi u 18 sati sjetit ćemo se žrtava
(fratara i puka iz naše župe) stradalih u I., II., i Domovinskom ratu. Podsjetimo se, franjevci iz naše župe ubijeni za vrijeme Drugog svjetskog rata: fra Jozo Bencun, fra Marko Dragićević, fra Mariofil Sivrić, fra Grgo Vasilj, fra Jenko Vasilj i fra Križan Galić. U Prvom svjetskom ratu iz naše župe poginula ili nestala je 61 osoba. U Drugom svjetskom ratu (najviše u svibnju 1945): 386 osoba. U domovinskom ratu: 10 osoba.

U dvorani Ivana Pavla II (žuta dvorana), u petak 10. veljače u 20 sati bit će prikazan film Razgovor, redatelja Dominika Sedlara.

Ostavite komentar

Pin It